RETK SAARE ÕPPERAJAL

Aeg: mai kuni september

Koht: Noarootsi poolsaar

Hind: 150 eurot kuni 8-le inimesele

Retk kestab 2 tundi

Retk on mõeldud loodushuvilistele, kes soovivad rohkem teada saada Silma Looduskaitsealal asuvast Saare õpperajast, sealsest roostikust ja elustikust ning õpperajal kasvavatest taimedest.

RETKE KIRJELDUS

Retke alguspunkt on Haapsalu Veskiviigi sadam, kus teid ootab mootorpaat „Enby“. Suund võetakse Österby sadamasse Noarootsis, paadisõit kestab ca 15 minutit. Seejärel istutakse ringi väikebussi, millega suundutakse Ramsi poolsaare tippu. Saare õpperajal liigutakse ca 1 tund. Tagasi Haapsallu sõidetakse taas paadiga Österby sadamast Veskiviigi sadamasse, mis on nii retke algus kui ka lõpppunkt. Saare õpperajal toimuva retke juht on Silma Õpikojas tegutsev bioloog ja loodusgiid Marko Valker.

RETKEL KOHATAVAD TAIMED JM ELUSTIK

Roostiku poole liikudes võib retkel osaleja olenevalt ilmastikuoludest ja retke toimumisajast kohata selliseid taimi nagu arujumikas (Centaurea jacea), tedremaran (Potentilla erecta), verev iminõges (Lamium purpureum), harilik soolikarohi (Senecio vulgaris), harilik kuldvits (Solidago virgaurea),  harilik käokannus (Linaria vulgaris) jne.

Saare vaatetorni jõudes saate binokliga linde vaadelda. Olenevalt retke toimumisajast võib näha kühmnokk-luike (Cygnus olor), kormorani ((Phalacrocorax carbo), lauki (Fulica atra). Kui kuulete pudelisse puhumist meenutavat häälitsust, siis võib juhtuda, et teil õnnestub ennast muidu kiivalt ennast roostikus varjavalt hüüpi (Botaurus stellaris).

Vaatetornist paistab kätte ka Sutlepa meri, mis on jäänukjärv ja Läänemaa suurim järv. Mai on järvel põnev aeg, kuna siis saabuvad sinna sajad väikekajakad (Larus minutus) ja mustviired (Chlidonias niger). Rände ajal leiavad siia tee sellised linnud nagu pardid (Anas), sookured (Grus grus), valgepõsk-lagled (Branta leucopsis) jne.

Võta kaasa binokkel, fotoaparaat, pane jalga mugavad veekindlad jalanõud ja selga vihmakindlad riided, et saaksid retke täielikult nautida.

Täiendav info ja broneerimine www.leedritalu.ee, Miiltrans OÜ või mob 523 0508 Monika Miilsaar

Tule ja avasta Noarootsi poolsaar!

Leedritalu OÜ reg nr 12653380 Uus-Larsi, Einbi küla / Enby, Noarootsi, Läänemaa, 91203 © Leedritalu 2019