RETK PÕÕSASPEA NEEME LINNURIIKI

Aeg: mai kuni september

Koht: Eesti mandriosa loodepoolseim punkt

Hind: 200 eurot kuni 8-le inimesele

Retk kestab 3 tundi

Retk on mõeldud loodushuvilistele, kes soovivad tutvuda ühe parima lindude vaatluspaigaga Läänemere rannikul.

RETKE KIRJELDUS

Retke alguspunkt on Haapsalu Veskiviigi sadam, kus teid ootab mootorpaat „Enby“. Suund võetakse Österby sadamasse Noarootsis ja paadisõit kestab ca 15 minutit. Seejärel istutakse ringi väikebussi, millega suundutakse Põõsaspea neemele. Tagasi Haapsallu sõidetakse taas paadiga Österby sadamast Veskiviigi sadamasse, mis on nii retke algus kui ka lõpppunkt.

Põõsaspea neemel teeb teile ekskursiooni ja tutvustab linde ning muud elustikku Silma Õpikojas tegutsev ornitoloog ja loodusgiid Marko Valker.

Põõsaspea neem on Eesti mandriosa loodepoolseim punkt. Üle Põõsaspea neeme kulgeb tähtis arktiliste veelindude rändetee. Seal on parimaid lindude vaatluspaiku Läänemere rannikul. Lindude vaatlemiseks on rajatud linnuvaatlusjaam, mille uksed on alati avatud, et vihma ja tormi korral saaks varjus olla. Lindude rände ajal mais on linde eriti rohkelt näha, samuti sügisrände ajal, mis algab juuli keskpaigast ja kestab pool aastat.

Kõige arvukamalt lendab Põõsaspealt läbi mustvaereid (Melanitta nigra), tavalised on ka aulid (Clangula hyemalis), valgepõsk-lagled (Branta leucopsis), mustlagled (Branta bernicla) ning viupardid (Anas penelope).

Põõsaspea neemele sõites leiavad huvitavat enda jaoks ka geoturismi huvilised. Noarootsi on rändrahnude poolest üks rikkamaid piirkondi Euroopas ning Põõsaspea neem Loode-Eesti kiviseim paik. Neeme tipus aheneb maismaa vaid meetrilaiuseks. Meres ilutsevad eri värvi ja mustriga ümarad graniitrahnud.

Merelähedusest võite leida selliseid taimi nagu merikapsas (Crambe maritima), kirju sarikhernes (Coronilla varia), randaster (Aster tripolium), rand-teeleht (Plantago maritima), merihumur (Honckenya peploides) jt kaunid taimed.

Võta kaasa binokkel, fotoaparaat, pane jalga mugavad veekindlad jalanõud ja selga vihmakindlad riided, et saaksid retke täielikult nautida.

Täiendav info ja broneerimine www.leedritalu.ee, Miiltrans OÜ või mob 523 0508 Monika Miilsaar

Leedritalu OÜ reg nr 12653380 Uus-Larsi, Einbi küla / Enby, Noarootsi, Läänemaa, 91203 © Leedritalu 2019