ORHIDEE- JA TAIMERETK NOAROOTSIS

Aeg: mai kuni juuli

Koht: Noarootsi poolsaar

Hind: 200 eurot kuni 8-le inimesele

Retk kestab 3 tundi

Retk on mõeldud loodushuvilistele, kes soovivad tundma õppida, leida ja pildistada erinevaid orhideeliike ning muid Läänemaa looduses kasvavaid taimi. Loodusgiidina saadab teid maastikel Silma Õpikojas tegutsev bioloog Marko Valker.

RETKE KIRJELDUS

Retke alguspunkt on Haapsalu Veskiviigi sadam, kus teid ootab mootorpaat „Enby“. Suund võetakse Österby sadamasse Noarootsis ja paadisõit kestab ca 15 minutit. Seejärel istutakse ringi väikebussi, millega toimub retk Noarootsi poolsaarel. Esimene sihtkoht on Saare õpperada. Seejärel liigutakse edasi Hara, Vööla ja Kudani rannaniidu piirkonnas. Retke pikkus maismaal on 2 tundi. Tagasi Haapsallu sõidetakse taas paadiga Österby sadamast Veskiviigi sadamasse, mis on nii retke algus kui ka lõpppunkt.

RETKEL KOHATAVAD TAIMED

Olenevalt ilmastikuoludest ja retke toimumisajast võib retkel osaleja kohata selliseid käpaliste (orhideeliste) sugukonna Läänemaal kasvavaid liike nagu suur käopõll (Listera ovata), soo-neiuvaip (Epipactis palustris), hall käpp (Orchis militaris), kahkjaspunane sõrmkäpp (Dactylorhiza incarnata) jmt liigid.

Lisaks on piirkond liigirikas erinevate õistaimede poolest, millest mitmed on tuntud ka ravimtaimedena. Nt nagu angervaks (Filipendula ulmaria), arujumikas (Centaurea jacea), imikas (Anchusa officinalis), tedremaran (Potentilla erecta), palderjan (Valeriana officinalis) jmt õistaimed.

Lisaväärtusena saab looduses liikudes vaadelda ka ringilendavaid linde, liblikaid ning kuulata loodushääli.

Võta kaasa binokkel, fotoaparaat, pane jalga mugavad veekindlad jalanõud ja selga vihmakindlad riided, et saaksid retke täielikult nautida.

Täiendav info ja broneerimine www.leedritalu.ee, Miiltrans OÜ või mob 523 0508 Monika Miilsaar

Tule ja avasta Noarootsi poolsaar!

Leedritalu OÜ reg nr 12653380 Uus-Larsi, Einbi küla / Enby, Noarootsi, Läänemaa, 91203 © Leedritalu 2019