RETK RAMSI POOLSAARE TAIMERIIKI

Aeg: mai kuni september

Koht: Noarootsi poolsaar

Hind: 200 eurot kuni 8-le inimesele

Retk kestab 3 tundi

 

RETK RAMSI POOLSAARE TAIMERIIKI

Retk on mõeldud loodushuvilistele, kes soovivad tundma õppida, leida ja pildistada erinevaid taimi, mis kasvavad Ramsi poolsaarel. Ramsi poolsaar asub Einbi külas ja on tuntud rikkaliku taimestiku poolest. Neemetipp on Eesti mandriosa läänepoolseim punkt. Ramsi poolsaarelt avaneb kaunis vaade Vormsi saarele ja saart mandrist lahutavale Voosi kurgule. Ramsi poolsaarel teeb teile ekskursiooni ja tutvustab kasvavaid taimi Silma Õpikojas tegutsev bioloog ja loodusgiid Marko Valker ning teie reisisaatjaks on kohalik turismiettevõtja Monika Miilsaar.

RETKE KIRJELDUS

Retke alguspunkt on Haapsalu Veskiviigi sadam, kus teid ootab mootorpaat „Enby“. Suund võetakse Österby sadamasse Noarootsis ja paadisõit kestab ca 15 minutit. Seejärel istutakse ringi väikebussi, millega suundutakse Ramsi poolsaare tippu. Retke pikkus maismaal on 2 tundi. Tagasi Haapsallu sõidetakse taas paadiga Österby sadamast Veskiviigi sadamasse, mis on nii retke algus kui ka lõpppunkt.

RETKEL KOHATAVAD TAIMED

Olenevalt ilmastikuoludest ja retke toimumisajast võib retkel osaleja kohata selliseid taimi nagu aas-karukell (Pulsatilla pratensis), harilik kuutõverohi (Polygonatum odoratum), randaster (Aster tripolium), verev kurereha (Geranium sanguineum), harilik kuslapuu (Lonicera xylosteum), mets-lõosilm (Myosotis sylvatica), harilik soolikarohi (Senecio vulgaris) jne.

Lisaväärtusena saab looduses liikudes vaadelda ka ringilendavaid linde, liblikaid ning kuulata loodushääli.

Võta kaasa binokkel, fotoaparaat, pane jalga mugavad veekindlad jalanõud ja selga vihmakindlad riided, et saaksid retke täielikult nautida.

Teel Ramsi poolsaare tippu möödume mitmetest huvitavatest paikadest nagu Paslepa kivikülv, kuuleme 21 sajandi elulaadist ühes ääreala külas ning huvi korral saame uudistada ka poolsaarel kasvatatavaid lambatõuge.

Täiendav info ja broneerimine www.leedritalu.ee, Miiltrans OÜ või mob 523 0508 Monika Miilsaar

Tule ja avasta Noarootsi poolsaar!

Leedritalu OÜ reg nr 12653380 Uus-Larsi, Einbi küla / Enby, Noarootsi, Läänemaa, 91203 © Leedritalu 2019